بیمه بدنهمطالب بیمه بدنه

بیمه بدنه یا بیمه بدون بدنه؟

بیمه بدنه چگونه محاسبه می‌شود؟

 

آیا شرکت های بیمه‌گر بیمه بدنه نسبت به افزایش قیمت خودروها آگاه هستند؟ آیا تعهدات قبلی بیمه بدنه جوابگوی خسارات بعد از افزایش قیمت خودروها هستند؟ به نظر شما راه چاره چیست؟

طی چندین ماه گذشته با توجه به افزایش شدید قیمت ارز و تورم ودر نتیجه نوسانات وافزایش قیمت خودرو، در صورت بروز حوادث رانندگی، سقف تعهدات شرکت های بیمه به مقدار قبل از افزایش قیمت خودروها باقی مانده است.

بیمه مرکزی ایران ضمن هشدار نسبت به این موضوع، به مالکین خودرو اعلام کرد هرچه سریعتر نسبت به افزایش سرمایه بیمه‌ شده بیمه بدنه خود اقدام کرده تا در صورت بروز حادثه متضرر نشوند.

طبق ماده 10 بیمه مرکزی، شرکت بیمه‌گر حداکثر سهمی از خسارت را پرداخت می‌کند که بیمه‌گر به میزان همان سهم از قیمت خودروی خود را به عنوان سرمایه بیمه کرده باشد. جهت روشن‌تر شدن موضوع به مثال زیر دقت کنید:

خودرویی 200 میلیون تومان ارزش دارد اما مالک خودرو آن را به میزان 100 میلیون تومان بیمه کرده است. در این حالت در صورت بروز حادثه ای به میزان خسارت 10 میلیون تومان، شرکت بیمه‌گر به میزان 5 میلیون از خسارت را پرداخت خواهد کرد. به عبارت دیگر میزان خسارت پرداختی طبق فرمول زیر محاسبه خواهد شد:

محاسبه خسارت پرداختی بیمه بدنه

همچنین بخوانید :  خطرات تحت پوشش بیمه بدنه چیست؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا