بیمه آتش سوزی و زلزله

چرا داشتن بیمه آتش سوزی مهم است ؟

آتش سوزی از سوانح خسارت بار در همه جهان است. سالانه چندین مورد مرگ ناشی از سوختگی در حوادث آتش سوزی ثبت می شود که بسیار دردناک و تاسف آور است. آتش سوزی در همه نقاط جهان موجب خسارت های مالی بسیار زیادی نیز می شود. خسارات جانی ناشی از آتش سوزی قابل جبران نیستند ولی با استفاده از بیمه آتش سوزی می توان بخش زیادی از خسارت مالی را تحت پوشش قرار داد.

بیمه آتش سوزی چیست؟

آتش سوزی از مواردی است که در حیطه بیمه اموال قرار می گیرد. با خرید بیمه های اموال می توانید لوازم و اثاثیه را در برابر خطراتی ناشی از حوادث و خطر آتش سوزی بیمه کنید. با توجه به شرایط بیمه نامه آتش سوزی در صورت وقوع حریق، خسارت مالی از سوی شرکت بیمه جبران خواهد شد. این بیمه نامه شامل آتش سوزی های عمدی نمی شود.

مزایای بیمه آتش سوزی چیست؟

اغلب افراد تصور می کنند که با انجام مراقبت های لازم می توانند از بروز حوادث غیر مترقبه  به خصوص آتش سوزی پیشگیری کنند. اگر چه سهل انگاری می تواند علت اصلی در حریق های بزرگ باشد اما بسیاری از سوانح آتش سوزی، ناخواسته و غیر عمدی رخ می دهد. حریق خیلی زود گسترش پیدا می کند و مهار آتش در عمل غیر ممکن می شود. در اغلب سوانح آتش سوزی همه لوازم سوخته و خاکستر می شود. خطر آتش سوزی در کمین نشسته است و باید برای جبران خسارت تدابیری اندیشیده شود.

با توجه به ساخت و سازهای غیر اصولی در سال های اخیر، فرسوده بودن بخشی از بافت شهری در تهران، نبود نظارت کافی در ایمن سازی ساختمان های مسکونی و ….. خطر آتش سوزی افزایش خواهد داشت. از طرفی برخی از حوادث دیگر هم می توانند خطر حریق را بیشتر کنند. داشتن بیمه آتش سوزی یک تضمین رسمی برای جبران خسارت مالی ناشی از حریق غیر عمدی است.

پوشش بیمه های آتش سوزی در ساختمان های مسکونی

صاعقه یکی از علل اصلی سوانح آتش سوزی در دنیاست که در برخی از مناطق بیشتر دیده می شود. در کارگاه ها و ساختمان هایی که با مواد مشتعل ارتباط دارند، خطر انفجار و آتش سوزی متعاقب ان نیز وجود دارد. شرکتهای بیمه سه مورد آتش سوزی، صاعقه و انفجار را تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار می دهند. با خرید پوشش های اضافی بیمه نامه اتش سوزی می توانید به طور کامل خسارت مالی ناشی از حوادث آتش سوزی را جبران کنید. برخی از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی عبارتند از:

  • زلزله
  • طوفان و تند باد
  • خسارت برف و باران
  • سیل و طغیان آب
  • شکستگی لوله آب
  • شکست شیشه
  • سقوط هواپیما و بالگرد
  • جبران هزینه های پاکسازی ضایعات

شرایط بیمه آتش سوزی چیست؟

شرکتهای بیمه برای پوشش بیمه نامه آتش سوزی اغلب شرایط یکسانی را اعلام می کنند. اما تحت پوشش قرار دادن موارد اضافی به همراه آتش سوزی از سوی شرکتهای بیمه گر دارای تفاوت های زیادی است. طرح های بیمه آتش سوزی برای تشویق بیمه گزار ها در شرکتهای بیمه شامل موارد متنوعی است.

برای مثال برخی از شرکتهای بیمه علاوه بر پوشش خسارت مالی ناشی از آتش سوزی در واحد مربوطه، بخش از خسارات مالی همسایه ها را هم پوشش می دهند. هزینه اسکان موقت یا اجاره سرپناه نی زاز همین موارد خاص است.

امکان تامین هزینه معیشت خانوار در اثر سانحه آتش سوزی، پوشش هرینه پزشکی افراد آسیب دیده در محل، خسارت مالی خودرو در پارکینگ و پوشش نوسان برق نیز توسط شرکتهای بیمه تحت پوشش اضافی بیمه آتش سوزی قرار دارد.

قبل از عقد قرارداد با شرکت بیمه حتما از شرایط بیمه نامه آتش سوزی و پوشش اضافی بیمه نامه مطلع شوید. پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی اندکی هزینه بیمه نامه را افزایش می دهد اما در صورت وقوع حادثه، جبران خسارت مالی به صورت کامل انجام می شود.

جالب است بدانید که بسیاری از شرکتهای بیمه در قبال پوشش بیمه ای اضافی آتش سوزی، همه هزینه های پزشکی ناشی از آتش سوزی، پوشش فوت و نقص عضو را نیز ارائه می دهند. در این صورت علاوه بر خسارت مالی، خسارت جانی نیز تحت پوشش اضافی بیمه آتش سوزی قرار می گیرد.

هزینه بیمه آتش سوزی چقدر است؟

نرخ بیمه نامه آتش سوزی به طور اختصاصی برای فضای مورد نظر براورد می شود. متراژ ساختمان، ارزش ملک با توجه به منطقه، ارزش تقریبی اثاثیه پایه قیمت گذاری بیمه های آتش سوزی هستند. همه شرکتهای بیمه بر همین اساس قیمت نهایی را اعلام می کنند. اما پوشش های اضافی بیمه نامه آتش سوزی با توجه به نوع آن متفاوت است. به این ترتیب حتی دو واحد از یک ساختمان می توانند قیمت متفاوتی برای بیمه نامه آتش سوزی بپردازند. البته در همه شرایط پرداخت حق بیمه بسیار کم و ناچیز است. این مبلغ را با جبران خسارت مالی در صورت وقوع آتش سوزی مقایسه کنید. بیمه آتش سوزی به جز منازل برای دیگر ساختمان های مسکونی نیز قابل خریداری است از جمله: بیمه های آتش سوزی صنعتی نظیر: کارخانه های صنایع غذایی، پوشاک، چرم، نساجی، چوب، شیمیایی و ….
بیمه های آتش سوزی غیر صنعتی نظیر: ساختمان های اداری، فروشگاه های تجاری، مراکز آموزشگاهی، مراکز خدماتی و درمانی، تعمیرگاه ها و …..

مزایای خرید انلاین بیمه آتش سوزی از بیمی لایک

برای اطلاع از شرایط شرکت های بیمه و موارد اضافی تحت پوشش بیمه ای آتش سوزی به وب سایت بیمی لایک مراجعه کنید. امکان دسترسی به اطلاعات بیمه ای شرکتهای بیمه خوشنام از طریق این وب سایت وجود دارد. در کمترین زمان و بدون نیاز به خارج شدن از منزل می توانید با هزینه ای اندک، بیمه آتش سوزی و پوشش اضافی بیمه نامه آتش سوزی را خریداری کنید.

مقایسه بین شرکتهای بیمه و انتخاب بهترین شرکت با شرایط مورد نظرتان به صورت آنلاین ، پرداخت مبلغ بیمه نامه از طریق درگاه امن بانکی برخی از مزایای خرید از بزرگترین شرکت بیمه در ایران است.

مطلب مرتبط : مزایای خرید آنلاین بیمه 

 

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا