خطرات تحت پوشش بیمه بدنه چیست؟

 

بیمه نامه یک سند رسمی است که طی آن شرکت بیمه گر، تعهداتی را بر عهده می گیرد. بیمه حوادث رانندگی از جمله بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث از مهم ترین اسناد برای مالکین خودرو هستند. آسیب به بدنه خودرو حتی در تصادفات سبک تر هم غیر قابل اجتناب است. از سویی بسیار دیده شده که خودروی پارک شده نیز در معرض تصادف قرار گرفته است. در مواردی که خودروی مقصر متواری شده باشد، امکان گرفتن خسارت از وی منتفی است. در این صورت داشتن یک بیمه نامه معتبر برای بدنه خودرو، مشکلات را حل می کند. در ادامه میخواهیم با هم به موضوع بیمه بدنه و خطرات تحت پوشش بیمه بدنه بپردازیم.

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه یکی از بیمه های مربوط به حوادث رانندگی است که تضمین پرداخت خسارت خودرو را بر عهده دارد. چنانچه خودرو تحت پوشش بیمه نامه بدنه باشد، جبران خسارات مالی به خودرو از طریق شرکتهای بیمه امکان پذیر است. این بیمه نامه با بیمه شخص ثالث و خسارات جانی( دیه) متفاوت است. در واقع سرنشینان خودرو تحت پوشش بیمه ای بدنه ماشین قرار ندارند.

هم اکنون شرکتهای بیمه محتلفی در زمینه ارائه خدمات بدنه خودرو فعالیت دارند. انتخاب شرکت بیمه گر در برخورداری از تسهیلات بسیار مهم است. همه شرکتهای بیمه شرایط یکسانی ندارند و با توجه به ملاک های خود برای بیمه بدنه خودرو شرایطی را اعلام می کنند. قبل از خرید بیمه حتما از نوع پوشش بیمه ای خودرو مطلع شوید.

پوشش های بیمه بدنه- بیمی لایک

بیمه بدنه چه مواردی را پوشش می دهد؟

انتخاب نوع بیمه در شرکت های بیمه گر بستگی به مالک خودرو و شرایط مالی وی دارد. پرداخت حق بیمه ارزان تر به مفهوم برخورداری از خدمات بیمه ای بی کیفیت تری است. حادثه خبر نمی کند قبل از اینکه با خسارت شدید بدنه خودرو مواجه شوید برای بیمه بدنه خودرو با بهترین شرکت بیمه قرارداد ببندید. لیست شرکتهای بیمه و شرایط بیمه ای از طریق وب سایت ” بیمی لایک” اطلاع رسانی شده است.

پوشش بیمه ای بدنه در خطرات اصلی و اضافی متفاوت است. پوشش بیمه نامه بدنه در خطرات اصلی شامل سرقت کلی خودرو، تصادف، واژگونی و سقوط خودرو به دره، حریق و آتش سوزی، انفجار و صاعقه است. در این صورت هزینه های مربوط به تعمیرات خودرو و اجرت تعمیرکار طبق قیمت روز حادثه محاسبه شده و از سوی شرکت بیمه پرداخت می شود. در صورت وقوع حوادث رانندگی بعد از انجام کارشناسی، مبلغ بیمه پرداخت می شود.

پوشش های اضافی بیمه نامه بدنه

پوشش بیمه بدنه شامل موارد دیگری هم می شود که بنابر درخواست بیمه گزار و طی توافق با شرکت بیمه قابل دسترسی است. برای افزودن پوشش های اضافی لازم است تا حق بیمه مربوط به هر مورد پرداخت شود. در این مورد شرکتهای بیمه یکسان عمل نمی کنند. بهتر است از قبل در ارتباط با پوشش بیمه ای کامل بدنه خودرو و شرایط شرکتهای بیمه تحقیق کنید. برخی از مواردی که می توانید در بیمه بدنه با پوش اضافی لحاظ کنید شامل :

 • سرقت قطعات خودرو
 • خسارت ناشی از شکست شیشه خودرو
 • کشیدن میخ و افت قیمت
 • بیمه بلایای طبیعی ( زلزله، سیل، آتش فشان، خسارت برف و باران )
 • حوادث طبیعی مثل سیل، زلزله، آتش‌فشان، طوفان…..
 • نوسانات قیمت خودرو
 • خسارت ناشی از پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی
 • هزينه اياب و ذهاب خودروهای سواری
 • هزينه توقف جهت خودروی باركش
 • ترانزیت
 • حذف یا کاهش فرانشیز

عوامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت بیمه بدنه خودرو

قیمت بیمه شخص ثالث همیشه یکسان در نظر گرفته می شود ولی قیمت بیمه نامه بدنه در همه شرکت های بیمه گر ثابت نیست. عوامل زیادی روی قیمت بیمه نامه تاثیر دارند که اغلب مربوط به پرداخت فرانشیز در پوشش بیمه های اضافی بدنه خودرو هستند. البته همیشه امکان تسهیلات بیشتر و برخورداری از تخفیفات بیمه ای برای مالکین خودرو وجود دارد.

تخفیف عدم خسارت  یکی از مهم ترین مواردی است که همه شرکتهای بیمه گر به آن عمل می کنند. اگر خوردوی بیمه شده تا پایان مهلت زمان بیمه دچار حوادث رانندگی نشود، از تخفیف در مبلغ بیمه بدنه سال آینده برخوردار می شود.

برخی دیگر از تخفیف های هزینه بیمه ای بدنه خورد عبارتند از:

 • تخفیف خودرو صفر کیلومتر
 • تخفیف سال ساخت خودرو
 • تخفیف بر اساس ارزش خودرو
 • تخفیف بیمه شخص ثالث
 • تخفیف برای خرید نقدی بیمه بدنه
 • تخفیف مناسبتی و ….

همچنین بخوانید : افت قیمت خودرو ، کابوس بیمه‌گذار یا بیمه‌گر؟

خرید آسان بیمه بدنه آنلاین از بیمی لایک

بیمه بدنه- خرید آنلاین - بیمی لایک

جهت اطلاع از شرایط شرکتهای بیمه و خطرات تحت پوشش بیمه بدنه خودرو نیازی به مراجعه حضوری نیست. بیمی لایک بزگترین کارگزار بیمه ای در ایران است که خدمات بیمه خودرو را به صورت آنلاین و غیر حضوری ارائه می دهد. در منزل یا محل کار تنها با اتصال به شبکه اینترنت می توانید از مزایای خرید بیمه آنلاین بیمی لایک بهره ببرید. اطلاعات شرکتهای بیمه معتبر جهت اطلاع از شرایط بیمه ای در سامانه بیمی لایک درج شده است.

پس از انتخاب شرکت بیمه گر مورد نظر خود، نسبت به ثبت درخواست بیمه مورد نظر اقدام کنید. با مراجعه به صفحه اصلی سایت امکان اطلاع از مبلغ پرداختی به صورت اتوماتیک وجود دارد. ابتدا نام خودرو، مدل و سال ساخت خودرو را مشخص کنید. سپس در کادر مربوطه ارزش تقریبی خودرو را درج کنید و دکمه مربوط به محاسبه مبلغ بیمه بدنه را لمس کنید. در صورت داشتن بیمه نامه قبلی، لازم است تا تیک مربوط به این قسمت را از قبل علامت بزنید. این امر در محاسبه قیمت بیمه برای بدنه خودرو تاثیرگذار است.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا