بیمه شخص ثالث

ابطال کارت سوخت خودرو های فاقد بیمه شخص ثالث

شهرام رضایی مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان با اشاره به ابطال کارت سوخت برای کسانی که بیمه شخص ثالث ندارند؛ اظهار کرد : طی روز‌های اخیر پیامک‌هایی مبنی بر ابطال کارت سوخت کسانی که هنوز نسبت به دریافت بیمه شخص ثالث اقدام نکرده اند؛ ارسال شده است و این موضوع مطابق ماده ۴۸ قانون بیمه شخص ثالث که داشتن  بیمه شخص ثالث را برای مالکین خودرو ها اجباری نموده است، اجرا شده است.

وی ادامه داد: در واقع ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به شرکت ملی پخش که متولی و رابط مردم در زمینه کارت هوشمند سوخت است، لینک ارتباطی بیمه مرکزی را داده و بین سامانه هوشمند سوخت و بیمه مرکزی ارتباط برقرار شده تا به کسانی که بیمه اجباری شخص ثالث ندارند، اخطار دهیم که در صورت عدم اقدام برای گرفتن بیمه شخص ثالث، کارت هوشمند سوخت آنها باطل خواهد شد. این پیامک ها اخطار اول است و هنوز زمان دقیقی برای ابطال کارت های سوخت در صورت عدم اقدام برای گرفتن بیمه شخص ثالث مشخص نشده است. البته مطمئنا مرحله اخطار دومی هم خواهیم داشت و پس از آن کارت هوشمند سوخت ابطال خواهد شد.رضایی ابراز کرد : هنوز زمانی دقیقی برای ابطال کارت سوخت در نظر گرفته نشده است، اما به طور یقین اخطار دومی نیز در این خصوص اعلام خواهد شد و پس از کارت سوخت طرف باطل می‌شود.

در صورت دریافت پیامک اول مبنی بر عدم بیمه شخص ثالث، مالک خودرو باید به سامانه سنهاب مراجعه نموده و براساس کد یکتای بیمه مرکزی و یا شماره بیمه نامه استعلام اصالت بیمه نامه را اخذ نماید. در صورت هر گونه مغایرت در اطلاعات بیمه نامه و کارت خودرو می بایست به واحد صدور بیمه نامه مراجعه نمایید . در صورتی که هنوز خودروتان را بیمه نکرده اید بهتر است هر چه سریعتر  جهت صدور بیمه نامه اقدام نمایید.

همچنین بخوانید :  حذف نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث

مطلب مرتبط :در صورت گم شدن بیمه شخص ثالث چه باید کرد؟

 سامانه خرید آنلاین بیمی لایک امکان صدور آنلاین بیمه نامه بصورت نقد و اقساط را برای شما فراهم آورده است. با خرید بیمه نامه از وبسایت بیمی لایک، می توانید در هر زمانی اصالت بیمه نامه و تصویر بیمه نامه را در پنل کاربری خود دریافت نمایید. شایان ذکر است بلافاصله پس از صدور بیمه نامه کلیه اطلاعات مربوط به بیمه نامه در سامانه سنهاب بیمه مرکزی درج می شود و قابلیت استعلام دارد.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا